Olej na plátně, 100,5 x 115,5 cm, rámováno, datace 1915, signováno vpravo dole Ant. Hudeček. Opatřeno odborným posudkem PhDr. Mgr. Michaela Zachaře. Z posudku PhDr. Mgr. Michaela Zachaře: Posuzovaný směle hozený a patrně i plenérový obraz náleží období umělecké zralosti, kdy umělec v sumě dosaženého mistrovství varioval podle aktuální situace a nálady impresivní motivy odlehlých přírodních zákoutí, jak si je v mládí osvojil při plenérech na Okoři s Mařákovou školou. Nejvíce se k těmto motivům vracel v severovýchodních Čechách podle aktuálních turistických setkání, neboť jak známo Hudeček byl zanícený turista, a to i po své šedesátce. Tento obraz je působivě kompozičně rozvržen, dobře namalován a v koloritu jeví uměřenost i živost zároveň, v monochromnější sazbě ukazuje Hudečka jako vytříbeného koloristu a výtečného realistu. Jde o poutavou malbu nezatíženou nikterak únavnou či rutinou vzniklou někdy kolem roku 1915. Obdobná díla publikovala dobová periodika jako Zlatá Praha, Český svět, Dílo nebo Štencovo Umění. Obdobná díla se na našich a dalších prestižních aukcích draží v rozmezí 100 000 – 150 000.