Olej na plátně, 80,5 x 100,5 cm, rámováno, signováno vpravo dole Ant Hudeček. Antonín Hudeček se v nabízeném plátně představuje jako obdivovatel tajů břehů řek a vodních hladin. V díle se nám otevírá pohled na meandr řeky křížící si cestu v lesním porostu, který svou zelení halí kraje vodní hladiny a dotváří jedinečný zážitek barev palety zeleně. Hudeček si zde pohrává s odrazy na hladině a spolu s prosvitajícím světlem skrze koruny stromů podtrhuje kýženou kompozici. Plátno spadá do pozdější doby tvorby autora, ale nic neztrácí, ani na autorské brilanci tahů štětcem, ani na důmyslnosti skladby námětů. Vše podtrhuje samotný velkoformátový rozměr, jenž dává dostatečně nadechnou autorovým záměrům a diváka vtahuje přímo do klidu lesního porostu.