Olej na lepence, 25 x 41 cm, datace 1946, signováno vlevo dole Fr. Hudeček 46, vzadu razítko s adresou tehdejšího Hudečkova pražského ateliéru, zezadu přípis s určením. Opatřeno odbornou expertízou JUDr. Jana Vykoukala. Před naším zrakem vystupuje dílo zástupce slavné Skupiny 42. František Hudeček v díle Večer na Boulervardu Boune nouvelle ztvárnil ukázkový formát pohledu skupiny, a to vidění světa každodennosti s jeho všedními projevy a podobou. Vidíme zde večerní život jednoho z boulevarů, a to oděného do večerního času, za pomoci tmavých tónů modré a zelené, spolu s efektem světla, který podtrhuje atmosféru momentu. Melancholie, toliko provázaná s prací Skupiny 42, se zde zračí ve své krystalické čistotě. Hudeček zve diváka do světa nočního reje, do světa, který v danou dobu zapomíná na své strasti a bolesti a nechává se unášet oním světlem pouličních poutačů, výloh a otevřených podniků. Pro dílo Františka Hudečka je typická ona melancholie, bez nadsázek, bez patosů. I když se ve své pozdější tvorbě uchyloval ke zjednodušování forem, tento vjem, kterým na sebe ve skupině upozorňoval nevymizel, byl pouze vycizelován. Přestože předložené dílo na první pohled nepatří mezi jiskrné, opak je pravdou. Právě autorem zvolené kontrasty barev z opačných pólů škály zapříčiňují to, že dílo diváka vtahuje do samotného dění mementu, objímá ho jiskrami světla teplých tónů a nechává nás spolu s Františkem Hudečkem znovu a znovu vyprávět příběh onoho zachyceného večera.