Kombinovaná technika na dřevěné desce, 94 x 66 cm, datace – 70. léta 20. století, signováno vpravo dole Istler. Předložené dílo nabízí příklad mistrné tvorby Josefa Istlera. Jeden z průkopníků kombinování technik, konkrétně informelu a pastózní malby, v tomto díle podává to nejlepší ze svého malířského řemesla. Kontrastní zeleň, červeň a výrazná fialovo-modrá se v nabízeném díle stýkají ve formě struktur na plátně, které jasně odkazuje na Istlerovy tendence k abstrakci. Istler byl v této abstraktní poloze silně ovlivněn dílem Paula Klee, zde však nepoužívá žádné symboly či surrealistické výjevy a drží se čistě abstraktní formy a nechává tak vyniknout struktuře. Obdobná díla se na našich a dalších prestižních aukcích draží v rozmezí 150 000 – 200 000.