Kombinovaná technika na sololitu, 118 x 78 cm, rámováno, datace 2003, signováno vpravo dole Boris Jirků 03. Opatřeno autorským certifikátem pravosti. Malíř hutných barev, osobitých světů a fantaskních námětů. Tyto všechny přídomky a mnohé další lze k jménu Borise Jirků přiřadit. Malíř v nabízeném díle zobrazil malou uličku v městečku Lefkogia ležícím ve vnitrozemí řeckého ostrova Kréta. Toto městečko se nalézá nedaleko od pobřeží a stává se častým zastavením turistů. Jirků zde zachytil krásu tohoto místa svým osobitým stylem, jenž tvoří ponejvíce plochy silné svou barevností, intenzitou a svítivostí podtrhující tvarosloví námětu. Dílo zachycuje uličku v popoledním čase, kdy se slunce opírá jen do jedné části uličky a zbytek je schován pod chladivým stínem. Stoupání ulice v modrém odstínu vytváří krásnou perspektivní zkratku a navozuje opravdovost daného prostoru. V popředí díla leží květináč se zelení, vládnoucí barvou stejného odstínu jako přilehlé dveře. Naproti jsou posazeny rudé dveře, mystické ve svém protikladu. Boris Jirků je mistrem barev, jejichž hutností, hmotou vytváří své krásné reality. Lefkogia je dílem řeckých vzpomínek, je dílem, kde Boris Jirků nechává své myšlenky na příběhy minulé, je pozvánkou diváka do malířova světa, pozvánkou k budoucím cestám.