Olej na plátně, 72 x 150 cm, rámováno, datace 1944, signováno vlevo dole F. Jiroudek 44, zezadu opatřeno výstavním razítkem: VYSTAVENO V MÁNESU 1944.
Opatřeno odborným posudkem PhDr. Jiřího Machalického.
Posouzena a pravost díla potvrzena prof. Jaromírem Zeminou a PhDr. Reou Michalovou.
Z posudku PhDr. Jiřího Machalického:
František Jiroudek, v období druhé světové války člen známé skupiny Sedm v říjnu a pozdější profesor na pražské Akademii výtvarných umění, prožíval jedno ze svých nejvýraznějších období ve čtyřicátých letech. Tehdy dosáhl uvolněné malby s osobitou barevností. Jeho rané, ale i pozdější krajiny působí živě a expresivně. Zelená krajina z orku 1944 odpovídá této charakteristice, přičemž figurální scéna se stala její přirozenou a značně důležitou součástí. Obraz je blízký některým umělcovým dalším krajinám ze stejného období a je nepochybně jeho originálním dílem.