Akryl na sololitové desce, 49,5 x 59,5 cm, rámováno, datace 2006 – 2007, signováno vpravo dole Kaloč Jiří 2006 – 07. Jiří Kaloč je významný český malíř, grafik a ilustrátor, jehož tvorba je charakteristická kombinací abstraktních forem, jasných barev a geometrických prvků. Vystudoval Střední uměleckoprůmyslovou školu v Uherském Hradišti a Vysokou školu uměleckoprůmyslovou v Praze, kde studoval v ateliéru Františka Muziky. Kaločův styl se v průběhu let vyvíjel, od realistických prvků až k zcela abstraktním kompozicím, které se vyznačují geometrickými strukturami a často obsahují virtuální prvky. V posledních dvou dekádách se jeho díla zaměřují na experimentování s formou a prostorem, často s využitím moderních technologií a jejich vlivu na náš svět. Kaloč se zajímá o vizuální vyjádření času, prostoru a virtuální reality, což je patrné v jeho obraze Krajina s virtuálními prvky z let 2006–2007, kde kombinuje tradiční krajinomalbu s abstraktními, digitálními prvky, čímž vytváří dialog mezi skutečným a virtuálním světem.