Olej na plátně, 39,5 x 55,5 cm, rámováno, datace – okolo 1920, vlevo dole Kaván.
Posoudil a pravost díla potvrdil PhDr. Mgr. M. Zachař.
Opatřeno písemným ověřením PhDr. J. Borovičky.
Zachař Michael, Exner Ivan, František Kaván (1866 - 1941) DÍLO, Nadace pojišťovny Kooperativa, SVU Mánes Praha 2018, s. 511, kat č. 1361.