Olej na lepence, 49,5 x 66 cm, rámováno, datace – 1911 – 1913, signováno vpravo dole Kaván. Posoudil a pravost díla potvrdil PhDr. Mgr. Michael Zachař. Na představovaném plátně Kaván zachycuje tichou, zasněženou krajinu, která je téměř monochromatická v jemných odstínech bílé a šedé. Nekonečné bílé pole pokryté sněhem se rozprostírá až k obzoru, kde se jemně rýsují stromy, lehce zahalené mlhou. Na pravé straně obrazu vidíme opuštěný plot, který se vynořuje ze sněhu, jako připomínka lidské přítomnosti uprostřed této osamělé scenérie. Tento obraz není jen realistickým ztvárněním zimy, ale i poetickým vyjádřením přírodního klidu a krásy ticha.