Olej na plátně, 49 x 64 cm, rámováno, signováno vpravo dole A. Kirnig. Posoudil a pravost potvrdil PhDr. Mgr. Michael Zachař. Před divákem se otevírá pohled na zalesněnou krajinu hor s jejich zasněženými vrcholky, jež se tyčí do atmosférické výše a pozvolna se potkávají s narůstající oblačností, která se dere z pozadí. Naproti divákovi, v popředí obrazu, proudí horská říčka, jež po převisu teče dál, za hranice obrazu. Celé dílo je neseno v mistrně vyvedeném detailu stylizované horské krajiny se vší svou romantikou a krásou. Od jemných barevných gest zosobňující polomy u jezu říčky, přes zeleň horského palouku, prosvítajícího jdoucí jakoby v ústrety divákovi svou zářivou barevností, konče vrcholky hor, se svou majestátností a nedostupností. Celý obraz vrcholí v azurovém nebi, které funguje jako milostivá opozice k živosti fauny a flory horské krajiny. Alois Kirnig zde ztvárnil krásný vhled do krajinného reliéfu, do čarovného zákoutí jedné horské bystřiny a divák se může jen kochat malířovým mistrostvím zachycení dané nálady.