Akvarel a tužka na papíře, 75 x 57 cm, rámováno, v paspartě, pod sklem, datace 2006, signováno dole uprostřed Kolíbal 06.
Stanislav Kolíbal, významný český umělec a teoretik, známý svým minimalistickým přístupem k výtvarnému projevu, pracoval od šedesátých let s geometrií jako jedním ze svých hlavních témat. V tomto období se začal vyjadřovat prostřednictvím kresby, která se stala klíčovým médiem jeho tvorby. Jeho dílo Geometrické cvičení je typickým příkladem jeho přístupu k minimalismu, kde s pomocí minima výrazových prostředků vytváří silné a jímavé obrazy. Geometrické tvary a linie, které do sebe vzájemně zapadají, vytvářejí nová homogenní uskupení, která působí čistě a harmonicky. Kolíbal zde mistrně pracuje s formami, které propojuje do komplexních, avšak jednoduchých kompozic, v nichž se skrývá důmyslnost a estetika geometrického řádu. Kolíbalovo dílo lze vnímat jako dialog mezi formou a obsahem, kde geometrie není jen estetickou volbou, ale prostředkem k hlubšímu uchopení a vyjádření základních principů řádu a harmonie. Geometrické cvičení tak představuje ukázku jeho mistrovství v práci s prostorem, tvary a liniemi, které jsou pro jeho tvorbu natolik signifikantní.