Olej na plátně, 100 x 90 cm, rámováno, datace 1962, zezadu opatřeno štítkem s přípisem s určením.
Předložené dílo pochází z ruky malířky Jitky Kolínské, jedné ze zakládajících členů Skupiny Máj 57. Autorka díla prošla školou Vladimíra Sychry a Vladimíra Pukla. Nabízena malba představuje osobitý autorčin projev v duchu magického realismu, který právě v šedesátých letech ještě více formálně abstrahovala, a přesto ponechala lyrickou stránku námětu. Dle tzv. květomluvy má sněženka význam útěchy. I ona kompozice a barevné řešení, kontrast křehké kytice sněženek s dalšími fragmenty plátna jako je fialová lahev či jakýsi kámen, potvrzují lyrickou dráhu malby autorky.