Olej na plátně, 52 x 40 cm, rámováno, datace 1992, signováno vlevo dole V. Komárek 92.
Vladimír Komárek se do historie československého poválečného umění zapsal jako lyrický malíř. Jeho měkká malba si získala srdce diváků pro svou poetičnost a věcnost námětu. Není tomu ani jinak u nabízeného díla Housle. Malíř zachytil tento strunný nástroj jakoby napospas času, ležící na židli v jakémsi imaginárním prostředí. Plátno je vyvedeno pověčnou v tónech modré barvy a samotné housle zde vystupují v tom nejsvětlejším. Komárek potvrzuje své jasné místo na poli české lyrické malby a dává nám opět poznat své nezaměnitelné tahy štětcem.