063 | VÁZA
KONÍČEK Oldřich (1886 – 1932)
- vyvolávací cena: 30 000 CZK
Olej na plátně, 68,5 x 55 cm, rámováno, signováno vlevo dole Old. Koníček.
Obraz Váza je dílem českého malíře a kutnohorského rodáka Oldřicha Koníčka, jenž studoval na Akademii výtvarných umění v Praze u renomovaných profesorů Rudolfa Ottenfelda a Vlahy Bukovace. Nabízené dílo působí jednoduchým, ale přitom elegantním dojmem, kde hlavní důraz je kladen na květiny ve váze, které dominují kompozici. Květiny jsou zachyceny v sytých, teplých barvách, kde převládají odstíny červené, žluté a oranžové. Jejich organické tvary kontrastují s jednoduchostí vázy a prostředím, ve kterém jsou zasazeny. Koníček, který se proslavil nejen krajinomalbou, ale i portréty a zátišími, zde využívá svých charakteristických tahů štětcem a jemného kolorismu.