Kombinovaná technika na kartonu, 67 x 97 cm, rámováno, pod sklem, datace 1974, signováno vpravo dole BKopecký 1974, vpravo dole autorský přípis s určením.
Dílo je vytvořeno autorem, jenž proslul jako autor fantaskních krajin abstrahovaných až na úplnou dřeň. Bohdan Kopecký svou tvorbu ponejvíce spojil s náměty krajin. Nabízené dílo se zprvu krajinou nazývat nedá, ale ve chvíli přihlédnutí k samotnému názvu Onen věk se divák počne rozkoukávat a rozpoznávat kontury krajinného jazyka. Kopecký zapojil do vytvoření díla pouze omezené spektrum barev, oscilující mezi černou a bílou. Kompozice je vedena v duchu víření kruhů, které do sebe navzájem kolidují, a za přispění techniky nanášení barvy vytváří změť map, které výsledně vytvářejí efektní výsledek. Kopeckého díla mají všechny společnou filozofii, a to budit v divácích rozjímání, tu nad jasným námětem, tu nad samotným bytím. Dílo Onen věk skloubilo obojí cesty a otevírá na něj hledícím nepřeberné možnosti.