Olej na plátně, 44 x 70 cm, rámováno, datace 1953, signováno dole uprostřed P. Kotík, zezadu opatřeno přípisem s určením.
Dílo, jež je zde nabízeno, pochází z ruky jednoho ze zakladatelů skupiny Ho-Ho-Ko-Ko, která ačkoliv nebyla pevně vázána pravidly, pomyslnou společnou červenou linií byla reprodukce civilního života. I zde v práci Pravoslava Kotíka vidíme chvíli jednoho obyčejného deštivého dne. Malíř zde zvolil výtečnou kompozici, která napomáhá rozpohybování celého námětu a dynamice postav. V pomyslném prvním plánu prochází záběrem žena v červeném kostýmku, držící deštník jako všichni aktéři plátna. Z atmosféry je cítit všetečný spěch všech zobrazených postav, jenž Kotík výtečně vystihl za pomoci výtečné malířské zkratky. Krůpěje vody dopadající na zem ulice navozují efekt zamlženého zrcadla, po kterém se aktéři prohánějí. Divák si také povšimne, že až na jednu mužskou postavu, schovávající se pod přilehlým stromem, jsou zbylými aktéry pouze ženy. A taktéž kontrastním detailem plátna je i barevný protiklad, kdy si ženy v deštivém dni zachovávají krásu a nonšalanci zatímco postávající muž je vyveden v temných odstínech a stoickém postavení. Bezesporu hledíme na výtečnou práci z tvorby Pravoslava Kotíka padesátých let.