Akryl, uhel na plátně, 100 x 100 cm, rámováno, datace 2023, signováno zepředu monogramem MK, zezadu opatřeno autorským přípisem s určením.
Barevně podmanivé dílo je skvělou ukázkou tvorby jednoho z předních představitelů současných figuralistů a talentovaného, sběrateli často vyhledávaného umělce, Martina Krajce. Na plátně můžeme spatřit pro autora typický postup vzniku obrazu, kdy propojuje kresbu, lazuru, detail, gesto a také polití barvou. Hlavním tématem obrazu je již tradičně krásná modelka zobrazená po vzoru módní fotografie v tak příznačném gestu a sugestivním pohledu. Námět autor doplňuje květinou ve váze. Tím, že Krajc redukuje perspektivu a hraje si i s barevnou modelací jednotlivých prvků, dochází k prolínání všech zobrazených objektů. Hladkou kompozici obrazu narušuje barevnými cákanci, díky nimž získává obraz na větší dynamice. Skrz svou zářivě světlou barevnost nás scéna pomyslně přenáší do krásného prosluněného letního dne.