Olej na černém plátně, 80 x 80 cm, datace 2020, signováno vpravo dole Krupičková 20.
Nabízený obraz je dílem současné české malířky Martiny Krupičkové, jež své vzdělání získala na Střední uměleckoprůmyslové škole textilní v Brně, kde studovala obor textilního výtvarnictví. Po ukončení školy odjela na několikaměsíční pobyt do Velké Británie a USA. V roce 2018 absolvovala výtvarný kurz v Seville ve Španělsku pod dozorem výtvarníka Jacobse Dheina. První malířčina tvorba vznikla na pomezí nového tisíciletí a následná první autorčina samostatná výstava se odehrála v roce 2003. Krupičková se na tomto plátně rozhodla zvěčnit svůj oblíbený námět – městskou krajinu. Konkrétně se díváme na rušnou křižovatku plné aut a projíždějících tramvají v dešti na náměstí I.P.Pavlova pohled dolů do Ječné ulice. Vidí umění tam, kde ho běžný člověk přehlídne. Styl Krupičkové se neustále vyvíjí; silné barvy a výrazné tahy se staly mírně měkčí a abstraktnější – stále si hraje se světlem a stínem na černém pozadí. Při tvorbě používá pouze špachtli, ne štětce. Všestrannost špachtle jí umožňuje vytvořit detaily, ostré hrany nebo rozmazat části do abstraktna. Cílem je, aby divák našel nové části malby, když se na něj dívá z různé perspektivy a odstupu a aby ho samotná atmosféra vtáhla do obrazu.