033 | PRADLENA U ŘEKY
KUBA Ludvík (1863 – 1956)
- dosažená cena: 98 000 CZK
dosažená cena: 98 000 CZK
26.6., 20:04 9037 98 000 CZK 26.6., 21:04 9037 98 000 CZK 21.6., 10:40 14773 96 000 CZK 26.6., 20:03 9037 96 000 CZK 26.6., 20:03 14773 94 000 CZK 26.6., 20:03 9037 92 000 CZK 26.6., 20:03 14773 90 000 CZK 26.6., 20:03 9037 88 000 CZK 26.6., 20:03 14773 86 000 CZK 26.6., 20:03 9037 84 000 CZK 26.6., 20:03 14773 82 000 CZK 26.6., 20:03 9037 80 000 CZK 26.6., 20:03 14773 78 000 CZK 26.6., 20:03 9037 76 000 CZK 26.6., 20:02 14773 74 000 CZK 26.6., 20:02 9037 72 000 CZK Olej na plátně, 59,5 x 76,5 cm, rámováno, signováno vlevo dole L Kuba.
Má vlast - pocta české krajinomalbě, Jízdárna Pražského hradu, 4. 9. - 1. 11. 2015. Praha.
Má vlast - pocta české krajinomalbě, S.V.U. Mánes a Správa Pražského hradu, Praha, 2015, s. 500.
Malíř Ludvík Kuba je znám nejen pro své výtvarné nadání, ale také pro svou vášeň v etnografii a studii folkloru, díky čemuž podnikal řadu cest do Lužice, Haliče, Černé Hory, Ukrajiny či Ruska. Malířství nejprve studoval u Karla Liebschera a následně pokračoval u Maxe Pirnera. Ve svých plátnech zpracovává řadu motivů a nekoncentruje se tak na jedno téma. V obraze Pradlena u řeky zachycuje krajinu z malebného vesnického prostředí. Scénu dekorují nejen samotná postava ženy, jež v dály pere prádlo, ale také hejno slepic, které dodávají obrazu venkovský ráz.