Olej na plátně adjustovaném na překližce, 15 x 23,5 cm, rámováno, signováno vpravo dole LKuba. Tento malý obraz je dílem českého malíře a etnografa, jenž se specializoval na krajinomalbu a portréty, ale také na dokumentaci slovanských národů a jejich lidových tradic. Narodil se v Poděbradech a během svého života prošel několika významnými studijními stážemi, včetně pražské Akademie výtvarných umění, kde studoval pod vedením Maxe Pirnera, a v Paříži na Julianově akademii. Hlavními náměty často byli krajinomalby, autoportréty, žánrové scény, ale také zátiší. V průběhu 30. a 40. let 20. století vytvořil celou řadu zátiší, která se vyznačují jemnou prací s barvou a světlem. Na nabízeném obraze jsou patrné silné barevné nánosy, kterými malíř modeluje jednotlivé tvary jablek. Volba dopadu slunečních paprsků, jež se promítá v umístění dopadu jednotlivých stínů, ale také odlesků světla na povrchu jablek, dodává obrazu na podmanivosti a tajemnosti.