Olej na plátně, 24 x 29 cm, rámováno, datace 1941, signováno vlevo dole L. Kuba, zezadu na plátně opatřeno přípisem s určením, razítko 1941/543. Posoudil a pravost díla potvrdil PhDr. Mgr. Michael Zachař a prof. Jaromír Zemina. Vystaveno: Mistři české krajinomalby, Galerie Diamant S.V.U. Mánes, 2011 Ludvík Kuba (1893 - 1956) - Poslední impresionista, NG Salmovský palác od 12. 11. 2013 - 30. 4. 2014. Má vlast - pocta české krajinomalbě, Jízdárna Pražského hradu, 4. 9. - 1. 11. 2015. Publikováno: Mistři české krajinomalby, S.V.U. Mánes, Praha, 2011, s. 84. Veronika Hulíková (ed.), Ludvík Kuba (1893 - 1956) - Poslední impresionista, Praha, 2013, s. 177. Má vlast - pocta české krajinomalbě, S.V.U. Mánes a Správa pražského hradu, 2015., s. 501.