Olej na plátně, 81 x 79 cm, rámováno, datace 1990, signováno zezadu na blindrámu Jan Kubíček (90).
Plátno zde viděné pochází z ruky jednoho ze zástupců klubu Konkretistů a jedné z vůdčích postav strukturální abstrakce. Jan Kubíček prošel jistou cestu vývoje, kdy se od oné strukturální abstrakce, přes kombinované techniky koláže a fragmentů z letristického vjemu, dostal k úplnému abstrahování informace ke konkrétnímu, čistému tvaru v ploše. V nabízeném díle se Jan Kubíček dostal na hranici možností formálnosti zvoleného geometrického tvaru. Kubíček od šedesátých let zkoumal možnosti dělení základních geometrických útvarů, zabýval se jejich vztahy k barvě, ale jeho konání mělo především za cíl najít meze operací s nimi. Kruh a jeho dělení je zde již ve fázi naprostého odvržení všech konotací, je zde jen fragment kýženého v nekonečnosti bílého kosmu.
Obdobná díla se na našich a dalších prestižních aukcích objevují pouze výjimečně a draží se v rozmezí 400 000 – 500 000 CZK.