Tužka na papíře, 12 x 15 cm, rámováno, v paspartě, pod sklem, opatřeno autorským razítkem, signováno vpravo dole Kupka. Opatřeno certifikátem pravosti od Pierre Brullé. Předloženou studii lze dáti do souvislosti s autorovými náměty Příběhu o pestících a tyčinkách či Fugy. František Kupka v daném dílku zkouší hru tvarosloví linií tvořící propletenec, jakousi zákrutu. František Kupka v daném díle nabízí divákovi přímé interview s jeho prací, tahy tužky, jeho záměry. Daná kompozice poukazuje na mnohé studování toho správného směru, cesty k výslednému dílu. Malíř, světoznámý umělec českého původu vybranou kompozici poodkryl trochu ze svého myšlenkového procesu. Přesto, že se jedná o letmý počin, vykazuje tato práce kvality úžasné tvorby Františka Kupky.