Olej na plátně, 46 x 65 cm, rámováno, datace před r. 1884, signováno vlevo dole A. Lebourg. Opatřeno certifikátem Rodolphe Walter, Wildenstein Institute.
Francouzský impresionistický malíř a krajinář. Studoval umění na l´Academie de peinture et de dessins v Rouenu. Díky Společnosti krásných umění, která měla své zastoupení v Rouenu se díky sběrateli umění Laurentu Laperlierovi dostal jako učitel malířství do koloniálního Alžíru. Tam si osvojil větší jasnost a světelnost do svých obrazů. Zpět do Francie se natrvalo vrátil v roce 1877. O rok dříve poprvé vystavoval svá díla spolu s Claudem Monetem, Alfredem Sisleym a Pierrem Augustem Renoirem. Po svém návratu se v roce 1879 zúčastnil čtvrté výstavy impresionistů, kde vystavoval 30 děl, která namaloval ještě v Alžíru. Společně s ním se výstavy zúčastnili také Claude Monet, Camille Pissarro nebo Edgar Degas. O rok později na páté impresionistické výstavě představil dvacítku děl kombinujících jeho starší malby s novými obrazy namalovanými v okolí Rouenu, Paříže a Alžíru. V roce 1883 byl přijat do pařížského Salónu, kde vystavoval se svými přáteli impresionisty. V nabízeném díle se projevuje jak zkušenost z okolí impresionistů, jimž se právem následně stal, tak i ona světelnost kterou si přivezl ze svých cest po se severní Africe. Vidíme jedno z pobřeží Seiny z okolí Rouenu. Krajinu, se kterou byla autorova tvorba osmdesátých let provázána. Lebourg zde zvolil velmi efektní kompozici, kdy do prvního plánu vkladl nejen figurální stafáž, ale i volně plynoucí řeku, která pokračuje dále na horizont. Červánky zde vypodobněné nás nechávají tušit, že námět je stylizován do podvečerního času, kdy se muž vypodobněný po levé straně plátně vrací z práce domů. Malíř z díle zvolil dvě vertikály, a to po levé straně nám opticky bližší stavení, dům se zahradou, obehnaný zídkou a po pravé straně již zmíněný kostel, který se tyčí v dáli a my můžeme tušit, že se jedná právě o hlavní město Normandie. Albert Lebourg v předloženém výtečně požívá impresionistické manýry a přidává něco ze svých vlastní invencí. Dílo zde viděné je výtečným kusem jeho tvorby.