Tuš a akvarel na papíře, 38,5 x 22,5 cm, rámováno, v paspartě, pod sklem, datace 1958, signováno vpravo dole Kamil Lhoták 1958.
Inspirativní český malíř, grafik a ilustrátor a spoluzakladatel Skupiny 42. Kamila Lhotáka vždy velmi intenzivně zajímala městská civilizace a moderní svět. Ostatně jeho nejoblíbenější publikací, kterou často listoval byla Naše jubilejní výstava o slavné výstavě z roku 1891 a nejoblíbenějším časopisem Vynálezy a pokroky, kde ho fascinovaly konstrukce prvních aeroplánů. Námět lítání, v tomto případě v podobě rakety, je umělcovým srdečním tématem. V nabízeném díle vidíme všechny kvality ilustrativní formy z ruky umělce a stáváme se součástí právě probíhající scény.