Olej na plátně, 35 x 27 cm, rámováno, signováno vlevo dole A. LHOTE. Viděné dílo pochází z ruky jednoho z hybatelů kubistické vlny a jednoho z nemálo teoretiků tohoto směru. André Lhote se v nabízeném díle projevuje jako svébytný tvůrce kubistického ražení. Vidíme zde taktéž projevy jeho fauvistických počátku, a to nejen ve výrazné barevnosti ale taktéž i ve skladbě celé palety. Námět obnáší ponejvíce pohled do bujné zahrady oplývající krásou rajského vjemu, ale hlavním fragmentem díla je onen kohout, jenž má dostavení se svou družkou. Kompozičně je vedeno plátno od kamenné cesty, která se jemně stáčí doprava právě k ptačí dvojici. Lhote citlivě zachytil toto sekání v kulisách zeleně, která přímo září zpoza hran plátna. Zeleň je složena fragmentálně, kdy celou plochu plátna tvoří rozdílně vložené díly, jež finálně vytvářejí ucelený systém. Lhote tímto dílem prokazuje svou vlohu pro komponování a taktéž i jedinečné vidění barvy jako tvarovatelného média.