Olej na překližce, 30 x 37 cm, rámováno, signováno vpravo dole Liesler Krajina s industriálními prvky patři do tvorby Josefa Lieslera. Člen skupin Radar či Skupina 58 se zde projevuje jako malíř civilistního řádu. Přivádí oko diváka sic do krajiny fantaskní barevnosti a zjednodušené kompozice, přesto vypráví příběh každodennosti průmyslové krajiny. Vidíme zde vedení, sila či stožáry, vše pod dohledem slunečního kotouče. To jako by celou kompozici rozsvětlovalo a povyšovalo jeho civilní námět. V předním plánu před diváka Liesler postavil zeleno žluté pásy jakoby vrstvy zeminy, nad kterou se tetelí vzduch v továrním prostoru pod taktovkou slunečních paprsků. Dílo je dokladem autorovy nevšední polohy, jež dává znát další díl Lislerova uměleckého vývoje. Obdobná díla se na našich a dalších prestižních aukcích draží v rozmezí 70 000 – 90 000.