Olej na kartonu, 50 x 62 cm, rámováno, signováno vpravo dole Lolek St. Vidíme krásnou práci impresivní polohy Stanislava Lolka. Námět procházky ve slunném počasí zde malíř na podložku nahodil rychlými tahy štětcem, kdy výsledný efekt záznamu prchavého okamžiku navíc podtrhává výtečně vytvořená světelnost. Lolek zde vsadil figurální stafáž zosobněnou dětmi na procházce do takřka panenské krajiny a díky jiskřivé paletě barev dodal dílu na znamenitém vizuálním efektu. V rozsahu autorových krajinných děl malba vyniká výtečnou kvalitou. Obdobná díla se na našich a dalších prestižních aukcích draží v rozmezí 110 000 – 150 000.