Olej na plátně adjustovaném na sololitové desce, 96 x 140 cm, rámováno, datace 1916, signováno vpravo dole LOLEK 916.
Stanislav Lolek v díle zobrazil slavnosti konající se na jednom z hlavních náměstí, dnes pojmenovaném Masarykově náměstí. Vidíme zde zapojené celé město a taktéž i krásu místních krojů. Galerie výtvarného umění v Hodoníně má ve svých sbírkách variantu tohoto obrazu z roku 1915, z jeho formy se jedná o jednu z prací, které vedli k výsledné podobě nabízeného díla. Předložené plátno je již finálním pohledem na zvolený námět, což podtrhuje nejen sofistikovanější skladba figurální stafáže, ale i suverénní forma malby se všemi náležitostmi detailů a vykreslení. V neposlední řadě u vybraného díla Stanislav Lolek zvolil jiný pohled na prostor námětí, tentokrát z poza kostelní budovu. Tato volba se zdá vizuálně kvalitnější a varovnější. Lolek se zde ukazuje jako výtečný pozorovatel a jistý umělec svého řemesla. Zobrazení krás Hodonína v takto vysoké kvalitě a velikosti formátu je od daného autora vzácností.