Pastel na papíře, 51 x 35,5 cm, rámováno v kazetovém rámu, zezadu signováno K. Malich 2006.XI.
Posoudili a pravost díla potvrdili PhDr. Karel Srp a galerista Zdeněk Sklenář.
Dílo bude zařazeno do připravovaného soupisu pastelů Karla Malicha.
Tato položka je krásným příkladem autorovy tvorby s médiem pastelu. Karel Malich, jako jeden z mála na české výtvarné scéně, dokázal plně ovládnout kouzlo této výsostné výtvarné techniky. Umělec znám pro své svébytné vidění krajiny a světa vůbec, tentokrát předkládá svou práci z roku 2006. Malich ve svých pastelech dává divákovi možnost prostoupit díky těmto dílům do snových světů, alternativních vidin reality, přesto ponechávajících si něco autentického z našeho světa. V díle, jež divák vidí, k němu promlouvá jakýsi růžový kosmos naplněn třemi útvary. Tyto ovály života jsou každý svébytně označeny. Malich zde zachoval líbivou kontrastnost barev růžového prostu spolu s bělobou a žlutí. Každý z hmotných individuí je označen, a to jak letmým tahem či křížem, symbolem nad symboly. To, co Malicha vždy odlišovalo od ostatních umělců pracujících s mediem pastelu, bylo vysoké technické podání, s až řemeslným přístupem. Jeho pastely se vždy projevovaly svou plností barev a v neposlední řadě jedinečným přístupem k námětům. Nabízený pastel je krásným příkladem Malichovy práce se zvoleným médiem a nenechává diváka na pochybách, že autor byl a navždy bude velikánem českého výtvarného umění.