071 | KAMENECKÝ KOPEC A OKOLÍ…(POHLED OD BABIČINY ZAHRADY OD STARÝCH HOLIC)
MALICH Karel (1924 – 2019)
vyvolávací cena: 55 000 CZK
dosažená cena: 150 000 CZK
Pastel na papíře, 31 x 24 cm, rámováno, v paspartě, pod sklem, datace 2008, signováno zezadu K. Malich 2008.X. Posoudil a pravost díla potvrdil PhDr. Karel Srp. Posoudil a pravost díla potvrdil galerista Zdeněk Sklenář. Dílo bude publikováno Galerií Zdeňka Sklenáře v připravovaném soupisu pastelů Karla Malicha. Karel Malich byl neobyčejným jedincem na poli českého umění. Svým přístupem a technikou, jež vytvářel pohledy na svět vnitřní i vnější, jež ho obklopoval, byl svébytnou personou jak ve své generaci, tak i do dnešních dnů. Od 70. let byl zcela nezávislý na jakékoli dobové estetice. Prostřednictvím narativní legendy se do výtvarného díla přímo projektoval. Není tomu ani v daném díle, kdy se vrací k místu svého dětství a jakému si rituálnímu místu celého svého života. Nabízené dílo je pro autora typicky vytvořeno za pomoci media pastelu. Karel Malich, jako jeden z mála na české výtvarné scéně, dokázal plně ovládnout kouzlo této výsostné, výtvarné techniky.