Tužka na papíře, 21,3 x 32,2 cm, rámováno, pod sklem, datace 1962, signováno vpravo dole K. Malich 62. Posoudil a pravost díla potvrdil PhDr. Karel Srp. Posoudil a pravost díla potvrdil galerista Zdeněk Sklenář. Karel Malich byl neobyčejným jedincem na poli českého umění. Svým přístupem a viděním světa se odlišoval nejen v rámci své generace, ale napříč českým uměním vůbec. Vidíme zde jeho práci tužkou, jeho záznam myšlenek v alternativním světě, jenž je často uzavřen jen pro samotného autora. Malichovo vidění reality či vjemů z ní proudících je častým námětem jeho děl. I u nabízeného díla se můžeme domnívat, že se jedná o jakési svědectví autorova vnímání. Vidíme zde jak zákruty, tak ostré tvary v kontrastu, které dohromady vytvářejí kýženou efektní kompozici. Karel Malich se stal svou tvorbou nezastupitelnou personou v historii českého moderního umění.