Pastel na papíře, 76 x 56 cm, rámováno, pod sklem, datace 1984, signováno zezadu K. M. 1984 spolu s přípisem s určením. Dílo bude zařazeno do připravovaného soupisu pastelů Karla Malicha Zdeňkem Sklenářem. Nabízené výrazně barevné dílo je typickou ukázkou práce Karla Malicha z 80. let 20. st. V tomto období se autor od plastických prací navrací zpět k pastelu a přenáší skrze něj na papír své světelné vize. Kromě barevnosti, energie a Malichovi typickému tvaru barevných ovoidů stojí za zmínku také zajímavá a poměrně náročná, velmi přesná práce s černým pastelem, který tvoří podklad díla. Oko však ihned zachytí barevné znázornění světla, energie či aury uprostřed, kdy díky žlutému kříži uprostřed dílo vyznívá velmi sugestivně, až spirituálně.