Tužka na papíře, 13,5 x 19,5 cm, rámováno, v paspartě, datace 1981, signováno vlevo dole K. M. 81. XI.
Opatřeno odborným posudkem PhDrk Karla Srpa,
Na přelomu sedmdesátých a osmdesátých let se věnoval Karel Malich soustavně tužkových kresbám na menších formátech, často kreslených do skicáků, některé z nich provedl na volných listech. Kresba pochází z jeho nejzásadnějšího období, kdy se ustaloval jeho nový pohled na svět, kdy přicházel s vlastní vizí kosmu, týkající se spojení vesmíru a zrodu jedince, syntézy dvou událostí, vzniku světa a individuálního života. Toto prolnutí bylo pro autora zásadní, dokázal se k němu postavit pokaždé nově, a to ještě před tím, než vznikaly jeho obsáhlé soubory „vidění“.