Uhel na papíře, 61 x 45,5 cm, rámováno, pod sklem, signováno vpravo dole J. Mařák.
Posoudila a pravost díla potvrdila PhDr. Šárka Leubnerová.
Předložený uhel na papíře je krásnou ukázkou autorova umu touto technikou. Vyjevuje se nám zde pohled do interiéru lesa, s jeho zákoutími a životem, který Julius Mařák dokázal neobyčejně vystihnout. Lesní interiér je referenčním dílem kresebné techniky jednoho z největších akademiků českého umění, jímž Julius Edvard Mařák dozajista byl.