Olej na plátně, 33,5 x 41,5 cm, rámováno, datace 1949, signováno vpravo dole MATAL 49. Opatřeno odborným posudkem Dr. Jana Vykoukala. Komentář PhDr. Jana Vykoukala: Bohumír Matal, nejmladší člen Skupiny 42 s datem narození v roce 1922. Jako člen přijat v roce 1945 po návratu z totálního nasazení v Německu. Dlouho chápaný jako Hudečkův a Grossův epigon, ale v posledních letech zaslouženě považovaný za plnohodnotného člena Skupiny 42 s vlastním osobitým stylem a významným přínosem pro činnost skupiny. Zájem Matala o městskou civilisaci, působení člověka na prostředí a samozřejmě i zpětně vliv města a techniky na formování i deformování člověka mu byl srozumitelný. Hodnocený obraz s typickým „Matalovským“ městem vročený do roku 1949 je sice již poskupinový, ale plně vyjadřující poetiku Skupiny 42. Malířský rukopis, jasně koloristicky pojatý, typická energická práce s barvou, včetně vedení štětce jsou neklamnou známkou Matalova rukopisu. Obraz je signován pravo dole, včetně vročení do roku 1949. Signatura je zjevně autentická, Vzhledem k uvedeným skutečnostem, námětu, typickému provedení barevnému koloritu lze dílo považovat za práci, jejímž autorem je Bohumír Matal.