Olej na plátně, 50 x 61 cm, rámováno, datace 1982, signováno vpravo dole CNadal 82. Comité Nadal potvrdil pravost obrazu. Divák hledí na dílo španělského autora ctícího fauvistickou školu. Carlos Nadal měl pro svou tvorbu výtečné východisko, a to pro že jeho otec vlastnil komerční designerské studio, kde se Nadal nejen naučil malbě, ale taktéž se seznámil s mnohými autory, mezi nimiž figuroval i Henri Matisse. Carlos Nadal dostal praktické vzdělání u svého otce, ale taktéž vystudoval na barcelonské akademii umění. Překotné události Španělské občanské války malíři oddálili jeho tvůrčí ostruhy, ale přesto se malíř nevzdal svých ambicí a roku 1942 měl svou první výstavu. Po celou svou tvorbu byl Nadal ovlivněn dílem Henriho Matisse a George Braqua. Nadalovi byla blízka linie fauvistického přístupu k barvě, jež je hlavní výrazovou složkou jmenovaného směru. Přesto v jeho díle došlo k jisté syntéze s klasičtějším přístupem, kdy se nebrání linii, obrysům či stínování. Viděné plátno nás přivádí na prosluněné pobřeží s jeho každodenním ruchem, životem rybářů či výletních pasažérů. Nadal se zde projevuje jako milovník jiskrných barev a kresebné zkratky. Taktéž zde vidíme pohyb zářivého slunce, které se na obloze posouvá po své dráze. Pomocí svého přístupu Nadal vyvolává u diváka onen mihotavý efekt vzduchu v parném dni, vůni mořských dálek, ale taktéž i hřejivou atmosféru slunného dne.