Olej na lepence, 50,4 x 72,5 cm, rámováno, signováno vpravo dole Nejedlý K. Žák profesora Františka Sequense a následně prof. Maximiána Pirnera zde diváka přivádí do fantaskního setkání krásky s faunem, jenž jí svádí. Karel Nejedlý tvořil v duchu tendencí dobové krajinářské školy, ale svými díly spíše následoval žánrové náměty. Nabízené dílo je plným příkladem tohoto směřování. V prvním plánu díla ale vidíme výtečně vyvedenou flóru v podobě trav a samotné hnědozemě, která přivádí diváka přímo do zvoleného momentu a dává mu okusit všechny nabízené vjemy. Dílo je inspirováno dozvuky symbolismu, který je nejen protknut zvoleným námětem ale i přístupem k malbě, jež svými tahy a hrou s barevnými valéry podtrhává snovost díla.