Olej na plátně, 40,5 x 27 cm, rámováno, datace – okolo roku 1900, signováno vpravo dole Picabia a l´ami Tullient. Opatřeno certifikátem Pierra Calte o zařazení do autorova Catalogue Raisonné. Tato malba je dílem mimořádného avantgardního malíře. Jedná se o rannou práci jeho tvorby, a tedy i velice raritní a vzácné dílo. Nabízená vertikálně formátovaná krajina spadá do impresních tónů autorovy tvorby, kdy se malíř vyjadřuje za pomoci rychlých tahů pasty a díky nánosům tónů jednoho na druhý vystupuje z nánosů kýžený námět vesnické krajiny. Ta je tvořena v popředí ubíhajícím zelením, jež končí u bělostného stavení. Za tím do výše stoupá cypřiš, jenž je nejen nejvyšším bodem kompozice, ale i jakým si strážcem okolí. Dílo přináší divákovi pozitivní atmosféru slunného dne, vůni letního vzduchu a pohodu teplých dní. Díla Francisa Picabia z jeho období impresionistického zaujetí jsou nedílnou součástí umělcovy překotné tvorby a dílo Paysage je výtečným referenčním příkladem této jedné z autorových tvůrčích cest. Francis Picabia studoval malířství na École des Beaux-Arts a École des Arts Décoratifs v Paříži. Po svých studiích maloval obrazy v impresionistickém stylu. Po impresionistických začátcích přešel k postimpresionismu a v r. 1908 se v jeho díle objevují kubistické a fauvistické prvky. Svou tvůrčí karieru zakončil v surrealistické skupině a byl v úzkém kontaktu s Andrém Bretonem. Cena tohoto jedinečného díla se pohybuje v rozmezí 1 600 000 – 2 400 000.