Olej na plátně, 32 x 94 cm, rámováno, datace 1944, signováno vpravo dole 44 Rabas, zezadu opatřeno štítkem Ústředního svazu čs. výtvarných umělců, č. 27 s přípisem s určením. Provenience: Z pozůstalosti autora. Vystaveno: Výstava nár. umělce Václava Rabasa, Jízdárna pražského hradu, září - listopad, 1956, č. kat. 175, zezadu štítek; Výstava Umělecké Besedy v Alšově síni, 13. XI. 1945 - 6. I. 1946, č. kat. 20., zezadu štítek a razítko, Výstava Umělecké Besedy ve Zlíně 1947, čís. kat. 151. Publikováno: Kotalík Jiří, Václav Rabas, Státní nakladatelství krásné literatury a umění, 1961, č. 126.