Olej na plátně, 47 x 56,5 cm, rámováno, datace – 1918 - 1920, signováno vpravo dole V. Radimský. Opatřeno odborným posudkem PhDr. Naděžda Blažíčková – Horová. Z posudku PhDr. Naděždy Blažíčkové – Horové: Předložený obraz Labe za letního dne je nepochybnou prací krajináře Václava Radimského, nejspíše z doby mezi roky 1918 až 1920, tedy byl namalován brzy po Radimského návratu z Francie do Čech. Na nedávné výstavě Václava Radimského v Galerii hlavního města Prahy byly vystaveny podobné náměty, mezi nimi i Labe v pozdním létě, které je takřka totožné s předloženým obrazem, liší se jen v detailech a v úhlu pohledu. Radimský rád často maloval pohledy na jedno a totéž místo v různé roční a denní době, z bližšího či vzdálenějšího úhlu záběru, v různých formátech. V předloženém pohledu na řeku Labe a její břeh s loukou obklopený stromovím, a i vysokými stromy na samém okraji břehu se odrážející na vodní hladině, dokazuje, s jakou bravurou Radimský uměl jednoduchému krajinářskému motivu vtisknout emocionální náboj. Malíř zde dokázal omezenou paletou barev, zelenou, okrovou, světle modrou a jejich odstíny, zachytit náladu a charakter přírody určitého okamžiku a její proměnlivou barevnost, postihnout chvilku v přírodě, zdánlivě stejnou, a přesto pokaždé jinou. Na české poměry v té době šlo o odvážné pojetí malby svým světelným výrazem a pronikavou barvou do podstaty světla. Předložený obraz nazvaný Labe za letního dne patří k působivým krajinám Václava Radimského.