Olej na plátně, 50 x 60 cm, rámováno, datace 2012, signováno vpravo dole M RITTSTEIN 2012.
Nabízený olej autora je ukázkou koloristické školy, kterou po celou dobu své tvorby malíř následuje. Michael Rittstein se zde projevuje jako bravurní malíř ovládající barevnou pastu a taktéž i jako znalec projevu pohybu. Vidíme ženskou postavu obohacenou o odhalený dekolt spolu s králíkem, jak přeskakují překážku z modravých cihel. Svým formátem lze usuzovat, že se jedná o výňatek z většího cyklu prací. Co je v daném díle typickým projevem malíře je kombinace světa lidského a toho zvířecího, v daném plátně zosobněného ženou a králíkem. Po všech stránkách dílo obnáší autorův nezaměnitelný malířský podpis a prokazuje nám náhled na jeho osobitý přístup k malbě, který ho toliko proslavil a udělal z něj vůdčí osobnost své generace a učitelé a mentora té další.