Skleněná plastika, foukané a hutnicky zdobené křišťálové sklo, 43 cm, datace 1977, dole značeno M. Roubíčková 1977.
Provenience:
Z ateliéru autorky.
Nabízená skleněná plastika pochází z tvorby Miluše Roubíčkové, rození Kytkové. Tato česká výtvarnice a designérka patřila mezi přední postavy českého uměleckého sklářství. Členka Umělecké besedy a tvůrčí skupiny užitého umění Bilance. Hlava s dlouhými vlasy je referenčním příkladem autorčina konání sedmdesátých let. Sklo jako medium je velice specifickým uměleckým materiálem. Toto medium má své pro a samozřejmě své limity, s kterými se váže obecná křehkost matérie. Tato křehkost se pojí i s nabízeným dílem, které je svou stavbou, technikou foukání skla, mistrovským dílem skláře tvořícího dle návrhu autorky. Viděné dílo je velice jemným kusem uměleckého skla a svým řemeslným kreditem ho lze považovat za mistrovské dílo. Podobný kus tvorby autorky se nejspíše nikdy veřejně nenabízel.