Olej na lepence, 34,5 x 31 cm, rámováno, signováno vlevo dole Jaroslav Šetelík.
Mistr širokoúhlých pohledů na naši metropoli se v nabízeném díle stal tichým divákem nočního pražského života. Jaroslav Šetelík, znám pro své veduty, nám v díle Noční Praha ukazuje své citlivější já a promlouvá k nám poněkud civilnější a osobnější cestou. A to prostřednictvím pohledu na konec Karlova mostu na malostranské straně, s dominantou Juditiny věže, jejíž brána září pouličním osvětlením. Celým námět korunuje Pražský hrad, středobod většiny nejznámějších malířových prací, zde hledí z piedestalů a uzavírá tak symbolicky daný námět.