Olej na lepence, 60 x 50 cm, rámováno, datace 1999, signováno zezadu Slavík 99.
Tvorba autora díla je výrazně koloristická a jejím signifikantním znakem je stavba námětu za pomoci ucelených barevných ploch. Dílo Otakara Slavíka se dělí na dvě vedle sebe jdoucí a často provázané linie, přístupy, a to barevnost a figuru. Nabízené dílo je příkladem, kdy se obě cesty protknuly, ale vyznění je spíše v abstrahovaném duchu. Před námi z barevnách nánosů vystupuje obličej, až karikatura s nádechem cirkusového vzezření. Tato maska s širokým úsměvem hledí dále za diváka hledícího na obraz, jako by byla připevněna na zeď jako nějaká vzpomínka na čas minulý, zábavy a reje, přesto nezapomenutelné a stále. Otakar Slavík v sedmdesátých letech vytvořil několik figurálních maleb právě v duchu cirkusového života, například provazochodce a můžeme se tak domnívat, že nabízená malba je jemnou reminiscencí na toto téma, které v díle autora zarezonovalo a posunulo dále jeho tvorbu.