Olej na plátně, 40 x 40 cm, rámováno, datace 2000, signováno zezadu Vít Soukup. Vít Soukup je umělec s širokým talentem, který se kromě výtvarného umění věnoval také filmové tvorbě a divadlu. Svou malířskou kariéru začal rozvíjet pod vedením Pavla Nešlehy na Vysoké škole uměleckoprůmyslové a následně v ateliéru Milana Knížáka na Akademii výtvarných umění. Ve své tvorbě nacházel inspiraci v různorodých zdrojích, jako jsou komiksové příběhy, návody v kutilských časopisech či nostalgie dětských hraček a pohádek. Jak poznamenal jeho přítel Radek Wohlmuth, který napsal několik monografií o Soukupovi: „V každé oblasti jeho tvorby se objevuje ironický nadhled a zájem o pokleslé motivy, za kterými se však často skrývají pronikavé a nesentimentální reflexe češství a české vizuální i hodnotové reality.“ Na plátně s názvem Í TÝ, inspirovaném stejnojmenným filmem, Soukup ztvárňuje postavu pomocí jemných růžových tónů, které zvýrazňují jediný tmavý prvek obrazu – jasně modré oči. Díky teplým barvám a světlé kompozici vzniká dojem, že před sebou máme dětskou hračku s velkýma, výraznýma očima, což dodává dílu hravý a nostalgický charakter.