Tuš na papíře, 98 x 63 cm, rámováno, datace 1917, signováno vpravo dole Max Švabinský 1917.
V kresbě tuší se nám představuje mýtická Arkádie, místo sídla boha Pana a obecného klidu a pohody. Max Švabinský zde s jistými odchylkami rozpracovává svou slavnou grafickou práci do většího formátu. Oproti grafické práci je zde například šelma vsazena po levé straně a stanoví z látky je zde vystavěno v takřka barokním duchu. I dívek oddávajících se klidu a odpočinku je zde o jednu méně. Vidíme, jak si Švabinský ve skice počíná, jak kouzlí s tahy ruky a vytváří místo blaženosti. Díky této práci jsme svědky práce mistra na svých myšlenkách a kompozicích, je zde nádherně vidět jeho osobité gesto a přístup k námětu. Max Švabinský byl umělcem ctícím klasické náměty, avšak sám je vytvářel ve svém jedinečném duchu a jeho mytologické a rajské pohledy jsou nám zaryty do paměti již jako součást umělecko-kulturního bohatství.