Tuš na papíře, 80,5 x 54 cm, rámováno, v paspartě, pod sklem, datace 1919, signováno vpravo dole MŠvabinský 1919, vpravo dole opatřeno autorským přípisem. Provenience: Z pozůstalosti houslisty Josefa Suka. Max Švabinský byl v českém prostředí znám nejen pro své výtvarné nadání, ale prosadil se také jako grafik a kreslíř. Narodil se v Kroměříži a vystudoval na Akademii výtvarných umění v Praze, kde později také působil jako profesor. Jeho tvorba je typická propojením realismu s prvky symbolismu a secese. Švabinský se proslavil jak monumentálními plátny, tak jemnými portréty a grafickými cykly. Jeho specifický styl se vyznačuje precizností detailu, hlubokým citem pro světlo a stín a schopností vytvářet výjimečně realistické, ale zároveň poetické obrazy. Nabízené dílo Život v pralese je sice tematicky podobné autorovu cyklu Rajská sonáta, která vznikla v letech 1917–1920, nicméně kresba má kompozičně více společného se souborem Život v pralese, kdy lze najít schodu v rozvržení scény a také užití motivu žirafy. Poetičnost daného námětu je ovšem velmi podobná slavnému cyklu Rajská sonáta. Milostná dvojice, jež je zachycena na kresbě Život v pralese, se stává přirozenou součástí přírody a jejich vztah tak vyjadřuje harmonii a lyriku života.