Olej na desce, 35 x 23,5 cm, rámováno, datace 1950, signováno vlevo dole Tichý 50. Publikováno: Jan Tomeš, František Tichý, část dokumentace foto č. 29, 30. Autorem viděného portrétu je jeden ze spolutvůrců obrazu české avantgardní scény. František Tichý se zde projevuje jako vnímavý pozorovatel a citlivý tvůrce. Tvorba Tichého je povětšinou protkána nadsázkou, ale taktéž, a to ne na první pohled, i civilistní nótou. Portrét zde zachycuje vyzrálého muže, jenž je ostřílen zkušenostmi a životními zkouškami. Tichý zde využívá své typické barevné palety, která tvář halí do jemného stínu a stylizuje postavu do jakési jevištní polohy. Tichého fascinace cirkusem a jeho práce jako jevištního výtvarníka se zde naplno projevuje. Portrétovaný muž je stejně tak jako herci na jevištním prostoru hercem svého života, hercem pro svět, ve kterém žije. František Tichý svou tvorbu zaměřenou na divadelní a umělecké téma bral jako meditaci nad potřebou právě onoho umění v životě, nad jeho existencí, a tak je viděný portrét jakousi sondou do této existenční tvorby, jakousi sondou do nitra přemítavého umělce.