Olejová tempera na kartonu, 72 x 103,5 cm, rámováno, pod sklem, datace 1925, signováno vlevo dole Jan Trampota 25. Malíř v díle seznamuje diváka s podobou Rokytnice v období poloviny dvacátých let. V popředí díla vidíme kus vzdouvající se chalupy, která se podélně line ke kostelu Nejsvětější Trojice. Napravo od domu ční vysoký strom, halící pravou část díla do příšeří, které nabourává jen jeden štít chalupy na hraně díla. Vertikálnost zde zastává kupule kostela, která ční nad celou kompozicí. Zde Trampota zasadil jemný detail v podobě ptactva, které si kostel vybralo za místo odpočinku. Nad celou městskou krajinou se stahují bouřková mračna, přesto je dílo vyvedeno v pozitivních barvách a klidná atmosféra zvoleného námětu na diváka jen sálá. Dílo je krásnou ukázkou autorova tvůrčího konání dvacátých let.